Taaleri SolarWind II fondas investuoja į tris vėjo jėgainių parkus Lietuvoje, kurių bendra galia siekia 186 MW

Fondas „Taaleri SolarWind II“ kartu su investicine bendrove „Atsinaujinančios energetikos investicijos“, kurią valdo pirmaujanti Baltijos šalių investicijųvaldymo įmonė „Lords LB Asset Management“, iš Danijos atsinaujinančios energijos bendrovės „European Energy“ įsigijo 100 proc. vėjo jėgainių parkų Anykščiuose, Rokiškyje ir Jonavoje nuosavybės teisių. „Lords LB“ yra „Taaleri Energia“ bendrosios įmonės partnerė Baltijos šalyse.

Anykščių ir Rokiškio vėjo jėgainių parkai yra Utenos ir Panevėžio apskrityse, atitinkamai apie 100 km ir 150 km į šiaurę nuo Vilniaus. Jonavos vėjo jėgainių parkas yra Kauno apskrityje, maždaug 100 km į šiaurės rytus nuo Vilniaus.

Išviso vėjo jėgainėse bus 34 „General Electric“ 5,5 MW galios turbinos, todėl bendra vėjo jėgainių įrengtoji galia bus 186 MW, o bendra metinė elektros energijos gamyba sieks apie 560 GWh. Vėjo jėgainių parkai kartu pagamins tiek elektros energijos, kad jos užtekts maždaug 270 000 namų ūkių, ir kiekvienais veiklos metais kompensuos 170 000 tonų anglies dioksido.

Anykščių, Jonavos ir Rokiškio vėjo jėgainių parkai pradėti statyti atitinkamai 2021 m. sausį, kovą ir liepą. Tikimasi, kad visi trys vėjo jėgainių parkai pradės veikti 2022 m.: Anykščių vėjo jėgainių parkas komercinę veiklą pradės pirmojo ketvirčio pabaigoje, Jonavos vėjo jėgainių parkas – antrojo ketvirčio pabaigoje, o Rokiškio vėjo jėgainių parkas – ketvirtojo ketvirčio pabaigoje.

Vėjo jėgainių parką įkūrė bendrovė „European Energy“, kuri taip pat teiks statybos valdymo paslaugas statybų etapo metu ir techninio bei komercinio valdymo paslaugas eksploatavimo etapo metu. „General Electric“ pagal 30-ies metų sutartį bus atsakinga už turbinų priežiūrą.

Šie trys vėjo jėgainių parkai sudarė ilgalaikes elektros energijos pirkimo sutartis dėl didelės dalies pagamintos elektros energijos su „Axpo Nordic“, kuri priklauso didžiausiai Šveicarijos energetikos bendrovei „Axpo Group“. Ilgalaikį projekto finansavimą šioms investicijoms savo investuotojų vardu suteikė Danijos investicijų valdytoja „AIP Management“.

„Džiaugiamės šiuo sandoriu, po kurio „Taaleri SolarWind II“ fondo investicijų skaičius išaugo iki dešimties, o fondas įžengė į naują rinką. Lietuva turi puikių vėjoenergijos išteklių ir aiškų planą, kaip padidinti atsinaujinančiosios energijosdalį elektros energijos gamybos balanse. Mūsų bendra įmonė su „Lords LB“ atveria kelią tolesnėms investicijoms Baltijos šalyse ir mes tikimės toliauplėtoti šią partnerystę“, – sakė  „Taaleri Energia“ generalinis direktorius Kai Rintala.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie regiono energetikos pertvarkos ir tiekimo saugumo, suteikdami pradinio etapo vystytojams prieigą prie institucinio kapitalo. Manome, kad mūsų bendra įmonė su „Taaleri Energia“ taps svarbia atsinaujinančiosios energijos pajėgumų plėtros varomąja jėga regione. Atsinaujinančiosios energijos potencialo realizavimas Baltijos šalyse sukursdidžiulės vertės tiek regionui, tiek mūsų investuotojams“, – sakė bendrovės „Atsinaujinančiosen ergetikos investicijos“ vadovas Tomas Milašauskas.

„Džiaugiamės galėdami užbaigti šią investiciją į tris sausumos vėjo energijos projektus Lietuvoje, kuri mums yra įdomi nauja rinka, pasižyminti didele atsinaujinančiųjų energijos išteklių paklausa ir turinti geras jungtis su „NordPool“Šiaurės šalių elektros rinka. Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su „Lords LB“ ir pratęsti partnerystę su „Taaleri Energia“. Džiaugiamės, kad Danijosvystytoja „European Energy“ ir toliau atlieka svarbų vaidmenį projektuose“, – sakė  „AIP“ vadovaujantis partneris Kasperas Hansenas.